FAP pobednik Kupa, Šalipur u klubu „100“

Priboj – Posle pervenstve pobede u dolu sa Karađorđem iz Topole, navijače FAP-a obradovale su još dve lepe vesti sa fudbalskog terena.

Ovaj prikaz slajdova zahteva javaskript.

U finalnoj utakmici Kupa FS zlatiborskog okruga, srpskoligaš iz Priboja savladao je Ariljsku Rampu iz Požege rezultatom 2:0 (1:0) i izborio plasman u narednu rundu našeg najmasovnijeg takmičenja.

Pobedu će pamtiti kapiten popularnih „kamiondžija“, Boriša Šalipur, koji je u finalu postigao stoti gol (86. minut) u zvaničnim utakmicama. Pobedu kombinovanog sastava Pribojaca nagovestio je Dejan Tasić pogotkom u 11. minutu, iako su i Požežani opasno zapretili preko Slobodana Mutavdžića, odmah posle vođstva protivnika. Ubedljiviju prednost srpskoligaša sprečio je odlični golman gostiju Stevo Varagić.

Finiš susreta doneo je očekivan epilog, a strelac drugog pogotka bio je slavljenik, kapiten Šalipur.

Po završetku utakmice pehar kapitenu pobedničke ekipe uručio je generalni sekretar FSZO Branislav Zlatić.