Polovičan uspeh pribojskog sporta

Ovog vikenda na  teren su izlazili odbojkaši, odbojkašice, rukometaši, košarkaši na domaćem terenu kao i fudbaleri na gostovanju u Požegi.

U novim dresovima, nova pobeda. Odbojkaši su kao domaćini savladali ekipu Lučana sa 3:1 u setovima, i to 24:26, 25:23, 25:18, 25;19.

ok priboj

Neizvesna borba je viđena u prva dva seta, dok je u druga dva seta ekipa Lučana pružila malo lošiju igru koju su Pribojci znali da iskoriste i lagano završe set u svoju korist.

Treba napomenuti da je ovu utakmicu ekipa Priboja odigrala u podmlađenom sastavu iz juniorske selekcije. Odbojkaški klub Priboj se zahvaljuje sponzorima stomatološkoj ordinaciji Marković i Dramini Priboj koji su im izašli u susret i pomogli u obezbeđivanju novih dresova.

Odbojkašice takođe uspešne, pobeda protiv OK FORMA iz Užica sa 3:1 (25-9; 14-25; 25-21; 25-19).

Rukometaši Priboja, takođe na svom parketu bili su bolji od Trepče 35:28 (20:13).

rukomet

Lideri na tabeli su ceo meč kontrolisali igru i zasluženo slavili u ovoj utakmici. Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Andrija Cvrkotić sa 8 golova, u stopu su ga pratili Nenad Jozić i Luka Minić sa 7 odnosno 6 pogodaka. Kog gostiju najefikasniji je bio Vladimir Milić sa 9 postignutih golova. Priboj se nalazi na vrhu tabele sa 15 pobeda iz isto toliko odigranih kola.

Sledeći meč rukometaši Priboja gostuju u Arilju istoimenoj ekipi.

Košarkaši Priboja poraženi su na svom parketu od lidra na tebeli „Prve muške regionalne lige – zapad“ KK Radnički 1950 iz Kragujevca sa 72:77, po četvrtinama 20:17, 14:16, 20:24, 18:20.

kosarka

Domaćini su samo u prvoj četvrtini uspeli da ostvare pozitivan skor u odnosu na protivnika, već u drugoj četvrtini gosti su uspeli da preokrenu rezultat i odu na odmor sa minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu gosti su uspeli, i pored ravnoprevne igre na obe strane, da povećaju prednost i na kraju zasluženo slave.

Naši košarkaši su ovim porazom izgubili i teoretske šanse da se plasiraju u viši rang takmičenja. KK Radnički 1950 i KK Ub iz Uba će voditi lavovsku borbu za 1. mesto koje vodi u viši rang, dok je KK Priboj na trećem mestu.

Košarkaši Priboja u sledećem kolu gostuju u Trsteniku ekipi Prve petoletke.

Fudbaleri FAP-a ubedljivo su poraženi na gostovanju u Požegi sa 4:0.

Posle dva remija, protiv lidera Mačve i konkurenta za opstanak Jedinstvo Puteva iz Užica, fudbaleri FAP-a poraženi su u Požegi i više nego ubedljivo.

fap fk

Prvih 45 minuta nije izgledalo tako loše, FAP se branio i čekao kobnu grešku domaćih fudbalera. Domaći igrači su veoma oprezno ušli u meč što je donelo nezanimljiv fudbal. Prvu priliku su imali FAPOVCI u 11. minutu kada Oparnica nije lepo zahvatio loptu glavom tako da je ona otišla pored gola. Osim prečke koju su pogodili domaći igrači prilikom centaršuta nije viđeno veće uzbuđenje u prvom poluvremenu koje je završeno 0:0.

U drugom poluvremenu 3 minuta je bilo dovoljno domaćinima da postignu prvi gol. U 48 minutu na centaršut Plazinića gol Pjevca zatresao je Savić sa 5 metara. Gosti se od tog trenutka malo više otvaraju želeći da što pre postignu izjednačujući pogodak, što im ne polazi za nogom. Totalni fiasko doživljavaju za samo 3 minuta. Prvo je Plazinić u 82 minutu povećao na 2:0, zatim u 83 minutu, posle greške fudbalera FAP-a na sredini terena Sloga iz kontra napada povećava na 3:0, strelac je bio Ćirović. Nova kobna greška na sredini terena i novi gol domaćina, igrao se 84 minut utakmice strelac je bio Leković. Poslednju priliku na utakmici je imao fudbaler FAP-a Nikačević šutom sa 20-tak metara koji je uspešno odbranio Jeveričić.

Posle utekmice trener FAP-a Dalibor Kurćubić nije bio zadovoljan izdanjem svoje ekipe.
-Dok smo se pridržavali dogovora iz svlačionice to je funkcionisalo koliko toliko dobro. Došli smo oslabljeni, bez 2-3 igrača. Znali smo da je Sloga kvalitetan tim, kako igraju, da su startovali pobedom zatim iznenadili favorita Smederevo na gostujućem terenu. Mi smo takođe bili dobri u prva dva kola međutim danas ništa nije štimalo onako kako smo se dogovorili u svlačionici. U prve minute drugog poluvremena ušli smo dosta opušteno i gol u 48. minutu nas je poremetio tako da posle toga nismo mogli da nađemo „našu igru“ i utakmica je otisla u kontra smeru. Zatim tri gola koja smo primili kao da smo pioniri, a ne seniori. U svakom slučaju zaslužena pobeda Sloge kojoj čestitam i želim sve najbolje u nastavku takmičenja.

Sledeće kolo FAP dočekuje ekipu Karađorđa iz Topole.